Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Revised 8.17.2018

Team Name Division Head Coach Assistants Practice Site Field Practice Night 1 Practice Night 2 Time
0501 U5 Boys Chad Vanderbeek Andy Pocock MSA Park Orange1 Wednesday   5:30pm
0502 U5 Boys Andrew Nemeth   Knollwood Purple 6 Tuesday   5:30pm
0503 U5 Boys Luke Caldwell Brian Ellis MSA Park Orange 1 Thursday   5:30 PM
0504 U5 Boys Shane Forslund   MSA Park Orange 2 Wednesday   5:30 PM
0505 U5 Boys Daniel Kedik Emily Werner Boehm Park Purple 1 Wednesday   5:30 PM
0506 U5 Boys Josh Whitaker Megan Whitaker MSA Park Orange1 Monday    5:30 PM
0507 U5 Boys Erik Clapsaddle Jason Gries Knollwood Fields Purple 1 Thursday   5:30 PM
0508 U5 Boys Stuart Mayes Mike Krizman Knollwood Fields Purple 1 Wednesday   6:30 PM
0509 U5 Boys Tim Davidson Andy Zhang Knollwood Purple 1 Monday    5:30 PM
0510 U5 Boys Mike Hacken Tiffani Hacken MSA Park Orange 2 Monday    5:30 PM
0551 U5 Girls Matthew Anderson Jessica Luczynski Knollwood Fields Purple 1 Monday    6:30 PM
0552 U5 Girls Dave Russo Joanna Azar\Kevin McAward Knollwood Fields Purple 1 Wednesday   5:30 PM
0553 U5 Girls Aaron Moe   Boehm        
0554 U5 Girls Kevin Ricksgers   Knollwood Fields Purple 2 Thursday   5:30 PM
0555 U5 Girls Shannon Abercrombie Becca Rutkowski  MSA Park Orange3 Monday   5:30 PM
0556 U5 Girls Aaron Cyrier Ryan Yazel Clay Park North Wednesday   6:30 PM
0601 U6 Boys Andrew Dippell   Tarkington Red 1 Wednesday   5:30 PM
0602 U6 Boys Matthew Greene Daniel Klauer Knollwood Purple 3 Thursday    5:30 PM
0603 U6 Boys Carl Sabinas   Boehm Park Purple1 Thursday   6:30 PM
0604 U6 Boys Seth Semancik   MSA Park Orange 3 Wednesday   5:30 PM
0605 U6 Boys Adam Willis Shannon Abercrombie MSA Park Orange4 Monday   5:30 PM
0606 U6 Boys Ryon Gannon Nikki Gannon\Dennis Burns Boehm Purple 1 Wednesday   6:30 PM
0607 U6 Boys Calvin Murray Kailyn Meiszberg MSA Park Orange4 Wednesday   5:30 PM
0608 U6 Boys Gabriel Said Reynolds Benjamin Rase Knollwood Purple 2 Tuesday   6:30 PM
0651 U6 Girls Jeremy Pollyea   MSA Park Orange 1 Wednesday   6:30 PM
0652 U6 Girls Kevin M Murphy Brian T Murphy Knollwood Fields Purple 3 Tuesday   5:30 PM
0653 U6 Girls Michael Grove Jim Flynn Boehm Park Purple 1 Tuesday   6:30 PM
0654 U6 Girls Brendon Hrabusa Mark Bagwell Knollwood Fields Purple 1 Monday    5:30 PM
0655 U6 Girls Anthony Mattucci   MSA Park Green 1 Wednesday   5:30 PM
0656 U6 Girls Brian Saia Russell Cramer Knollwood Fields Purple 1 Thursday   6:30 PM
0657 U6 Girls Derek Jones   Marshall School 1 Wednesday   5:30 PM
0658 U6 Girls Chris Rhoades Kevin McAward\Nathan Rose Boehm        
0701 U7 Boys Jim Walsh   Knollwood Purple 4 Tuesday   5:30 PM
0702 U7 Boys Joanna Azar Kara Kane Tarkington Red 1 Monday    5:30 PM
0703 U7 Boys Chris   Kristen boles Boehm Orange1 Tuesday   6:30 PM
0704 U7 Boys Scott Meyers Laura Batt and Dan Hungerman Knollwood Fields Purple 2 Wednesday   6:30 PM
0705 U7 Boys Steven Berlin   Clay Park North Tuesday   5:30 PM
0706 U7 Boys              
0707 U7 Boys Jason Kwiecinski   MSA Park Orange2 Wednesday   6:30 PM
0708 U7 Boys Landon Wiegand   MSA Park Orange3 Wednesday   6:30 PM
0751 U7 Girls Anne Wieber   Boehm Park Orange 1 Thursday   6:30 PM
0752 U7 Girls Trish Scott Casey Eycleshymer\Aaron Cyrier Knollwood Purple 1 Monday    6:30 PM
0753 U7 Girls Diogo Bolster Jonathan Whitmer Knollwood Fields Purple 5 Thursday   5:30 PM
0754 U7 Girls Jason Brezinski Jay Holmes MSA Park Orange 4 Wednesday   6:30 PM
0801 U8 Boys James Lauer Jim Kubinski Knollwood Purple 4 Tuesday   5:30 PM
0802 U8 Boys Bryan Reaume Steve Sollmann Boehm Park Purple 1 Monday    5:30 PM
0803 U8 boys Jill Bauer   MSA Park Green 1 Thursday   6:30 PM
0804 U8 boys Charles Koczan   MSA Park Green 1 Tuesday   6:30 PM
0805 U8 boys Lori Regier Eric Schopmeyer Knollwood Fields Purple 2 Wednesday   5:30 PM
0806 U8 boys Kirsten Carmichael Boehm Orange1 Wednesday   5:30 PM
0851 U8 Girls Theo Helm Lindsay Piwowar\Mary Nagy Knollwood Fields Purple 5 Tuesday   5:30 PM
0852 U8 Girls Paul Buser Jess Hunter-Bowman Boehm Park        
0853 U8 Girls Brian Huber Erik Glavich Knollwood Purple 4 Wednesday   5:30 PM
0854 U8 Girls              
0855 U8 Girls Elise Laatz Kara Knollwood Purple 3 Wednesday   5:30 PM
0856 U8 Girls              
1001 U10 Boys Joanna Azar Mahmoud Youness Tarkington Red 3 Monday    6:30 PM
1002 U10 Boys Dave Russo Dennis Freeland\Jim Sullivan\Danny Conroy Knollwood Fields Yellow 4 Tuesday Wednesday 5:30 PM
1003 U10 Boys Diogo Bolster Antonio Delgado Knollwood Fields Yellow 4 Monday  Thursday 6:30 PM
1004 U10 Boys Michael Bultinck   MSA Park Yellow 2 Monday  Wednesday 5:30 PM
1005 U10 Boys Melissa Riem   Clay Park North Friday   5:30 PM
1006 U10 Boys Jennifer Ginter   MSA Park Yellow 1 Wednesday Friday 6:30 PM
1007 U10 Boys James Newman   Knollwood Yellow 1 Tuesday Thursday 5:30 PM
1008 U10 Boys   Bridget Lautaru          
1051 U10 Girls   Rick Renz Lori Lovitt MSA Park Yellow 1 Tuesday Thursday 6:30 PM
1052 U10 Girls   Cary Germann Matthew Anderson Knollwood Fields Yellow 2 Monday Thursday 5:30 PM
1053 U10 Girls   Justin Gill Kara Kane\Eric Gates\Jess Hunter-Bowman Boehm Park Orange 3 Tuesday Thursday 5:30 PM
1054 U10 Girls   Jon Matthews Mikhail Kaminski\Nick Watkins MSA Park Yellow 2 Tuesday Thursday 6:30 PM
1201 U12 Boys Charles Koczan   MSA Park Blue 1 Tuesday Thursday 5:30 PM
1202 U12 Boys Tom Towers Brian Faust Knollwood Fields Yellow 1 Monday  Wednesday 6:30 PM
1203 U12 Boys Chris Flagg   Knollwood Fields Yellow 1 Monday  Wednesday 5:30 PM
1204 U12 Boys Colin Jessop  Niall Geoghegan Knollwood Fields Yellow 1 Tuesday Thursday 6:30 PM
1205 U12 Boys Steve Rendell Doug Pawlak\Jamie Lucas MSA Park Blue 2\Yellow2 Monday Thursday 5:30 PM
1206 U12 Boys Kristina Beaver   MSA Park Blue 2 Monday Thursday 5:30 PM
1251 U12 Girls   Sanel Biberovic  Janee Carlile\Chad Gregory Knollwood Fields Yellow 2 Tuesday Thursday 6:30 PM
1252 U12 Girls   Michael Bultinck Bill Buraczewski MSA Park Blue 2 Monday Wednesday 6:30 PM
1253 U12 Girls   Adolph Soens   Knollwood Yellow 3 Tuesday Thursday 6:30 PM
1254 U12 Girls   Lori Regier   MSA Park Blue1 Tuesday Thursday 6:30 PM
1501 U15 Coed Tiger McCourt Luigi Alberganti Knollwood Fields Red 1 Monday  Wednesday 6:30 PM
1502 U15 Coed Steven Craft   MSA Park Red 1 Monday  Wednesday 5:30 PM
1503 U15 Coed Sarah Cira Melissa Gutierrez MSA Park Red 1 Monday  Thursday 6:30 PM
1504 U15 Coed Jeremy Roschyk Gabe MacFarlane\Monica Erby Knollwood Fields Red 1 Tuesday Thursday 6:30 PM
BA101 U10 Boys Academy Luis Cetina Pablo Rodriguez Knollwood Yellow 2 Wednesday   6:30 PM
BA102 U10 Boys Academy Juan C. Garcia Jay Holmes\Michael Ritho MSA Park Yellow 1 Wednesday   5:30 PM
BA103 U10 Boys Academy Dan Noss   MSA Park Green 2 Tuesday   6:30 PM
BA104 U10 Boys Academy Michael Grove Jeremy Reinke Knollwood Fields Yellow 3 Thursday   5:30 PM
BA801 U8 Boys Academy Michael Grove Matthew Fulcher Knollwood Fields Purple 5 Thursday   6:30 PM
BA802 U8 Boys Academy Jeremy Reinke Ryan Hanyzewski Knollwood Fields Purple 6 Thursday   6:30 PM
BA803 U8 Boys Academy Shannon Abercrombie Elizabeth  MSA Park Green 2 Thursday   5:30 PM
BA804 U8 Boys Academy Jason King James P. Sieradzki Knollwood Yellow 2 Tuesday   5:30 PM
BA805 U8 Boys Academy Brandon Roach Kelly Ball Knollwood Purple 6 Thursday   5:30 PM
BA806 U8 Boys Academy Luke Caldwell   MSA Park Green 2 Thursday   6:30 PM
BA807 U8 Boys Academy              
BA808 U8 Boys Academy Mitzi Morrison Carolyn\Shannon Knollwood Purple 6 Wednesday   6:30 PM
GA081 U8 Girls Academy Erik Clapsaddle Heather Schroff Knollwood Fields Purple 6 Wednesday   5:30 PM
GA082 U8 Girls Academy Amber Williams Tim Minzey Knollwood Fields Yellow 4 Thursday   5:30 PM
GA083 U8 Girls Academy Steve Spengler George Limberty MSA Park Green 2 Wednesday   6:30 PM
GA084 U8 Girls Academy              
GA101 U10 Girls Academy Tiger McCourt Brandon Roach Knollwood Yellow 1 Wednesday   5:30 PM
GA102 U10 Girls Academy Michael Bultinck Bill Buraczewski MSA Park Blue 1 Wednesday   5:30 PM
GA103 U10 Girls Academy Chris Chew Bob Montgomery MSA Park Yellow 1 Thursday   5:30 PM
GA104 U10 Girls Academy Bre Hutchinson Andrew Jordan\Niall Geoghegan Knollwood   Wednesday   5:30 PM