Home
Sponsored By:   Starz Academy
Granger, IN
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Revised 9.4.2018

Team Name Division Sponsor color of Jersey requested Head Coach Assistants Practice Site Field Practice Night 1 Practice Night 2 Time
0501 U5 Boys Hibshman Screw Machine Products, Inc. Royal Blue Chad Vanderbeek Andy Pocock MSA Park Orange1 Wednesday   5:30pm
0502 U5 Boys Nemeth Properties, LLC Commercial Real Estate   Andrew Nemeth   Knollwood Purple 6 Tuesday   5:30pm
0503 U5 Boys Starz Academy   Luke Caldwell Brian Ellis MSA Park Orange 1 Thursday   5:30 PM
0504 U5 Boys Cornerstone   Shane Forslund   MSA Park Orange 2 Monday   6:30 PM
0505 U5 Boys Ameriprise Financial   Daniel Kedik Emily Werner Boehm Park Purple 2 Thursday   6:30 PM
0506 U5 Boys Jubilee Builders   Josh Whitaker Megan Whitaker MSA Park Orange1 Monday    5:30 PM
0507 U5 Boys Lang, Feeney & Associates, Inc   Erik Clapsaddle Jason Gries Knollwood Fields Purple 1 Thursday   5:30 PM
0508 U5 Boys Lippert Components   Stuart Mayes Mike Krizman Knollwood Fields Purple 1 Wednesday   6:30 PM
0509 U5 Boys Infinite Services LLC   Tim Davidson Andy Zhang Knollwood Purple 1 Monday    5:30 PM
0510 U5 Boys EmbroidMe   Mike Hacken Tiffani Hacken MSA Park Orange 2 Monday    5:30 PM
0551 U5 Girls INVO Cleaning Services   Matthew Anderson Jessica Luczynski Knollwood Fields Purple 1 Tuesday   6:30 PM
0552 U5 Girls Joers Floor Center   Dave Russo Joanna Azar\Kevin McAward Knollwood Fields Purple 1 Wednesday   5:30 PM
0553 U5 Girls Masterbilt   Aaron Moe   Boehm Purple 2 Thursday   5:30 PM
0554 U5 Girls TMJ Sleep Center   Kevin Ricksgers   Knollwood Fields Purple 2 Thursday   5:30 PM
0555 U5 Girls Basic Components, INC.   Shannon Abercrombie Becca Rutkowski  MSA Park Orange3 Monday   5:30 PM
0556 U5 Girls Pink Zebra Lt Blue Aaron Cyrier Ryan Yazel Clay Park North Thursday   6:30 PM
0601 U6 Boys Harper Cancer Research Institute   Andrew Dippell   Tarkington Red 1 Wednesday   5:30 PM
0602 U6 Boys Myofunctional Therapy Center   Matthew Greene Daniel Klauer Knollwood Purple 3 Thursday    5:30 PM
0603 U6 Boys Starz Academy   Carl Sabinas   Boehm Park Purple1 Thursday   6:30 PM
0604 U6 Boys Contemporary Images   Seth Semancik   MSA Park Orange 3 Wednesday   5:30 PM
0605 U6 Boys Cornerstone   Adam Willis   MSA Park Orange4 Monday   5:30 PM
0606 U6 Boys Growing Kids   Ryon Gannon Nikki Gannon Boehm Purple 1 Wednesday   6:30 PM
0607 U6 Boys EmbroidMe   Calvin Murray Kailyn Meiszberg MSA Park Orange4 Wednesday   5:30 PM
0608 U6 Boys Reliable Roofing & Construction   Gabriel Said Reynolds Benjamin Rase Knollwood Purple 2 Tuesday   6:30 PM
0651 U6 Girls Growing Kids   Jeremy Pollyea   MSA Park Orange 1 Wednesday   6:30 PM
0652 U6 Girls Michael C. Murphy Elder Law, P.C.   Kevin M Murphy Brian T Murphy Knollwood Fields Purple 3 Tuesday   5:30 PM
0653 U6 Girls Ruoff Mortgage   Michael Grove Jim Flynn Boehm Park Purple 1 Tuesday   6:30 PM
0654 U6 Girls Starz Academy   Brendon Hrabusa Mark Bagwell Knollwood Fields Purple 1 Monday    5:30 PM
0655 U6 Girls Contemporary Images   Anthony Mattucci   MSA Park Green 1 Wednesday   5:30 PM
0656 U6 Girls Infinite Services LLC   Brian Saia Russell Cramer Knollwood Fields Purple 1 Thursday   6:30 PM
0657 U6 Girls Jubilee Builders   Derek Jones   Marshall School 1 Wednesday   5:30 PM
0658 U6 Girls Lang, Feeney & Associates, Inc   Chris Rhoades Kevin McAward\Nathan Rose Boehm Orange 1 Thursday   5:30 PM
0701 U7 Boys Nemeth Properties, LLC Commercial Real Estate   Jim Walsh   Knollwood Purple 4 Tuesday   5:30 PM
0702 U7 Boys Growing Kids   Joanna Azar Kara Kane Tarkington Red 1 Monday    5:30 PM
0703 U7 Boys Starz Academy   Chris   Kristen boles Marshall School Field 1 Tuesday   6:30 PM
0704 U7 Boys Ameriprise Financial   Scott Meyers Laura Batt and Dan Hungerman Knollwood Fields Purple 2 Wednesday   6:30 PM
0705 U7 Boys Lippert Components   Steven Berlin   Clay Park North Tuesday   5:30 PM
0706 U7 Boys Cornerstone   Dominique Darr Corinna Darr MSA Park Green 2 Wednesday   5:30 PM
0707 U7 Boys Contemporary Images   Jason Kwiecinski   MSA Park Orange2 Wednesday   6:30 PM
0708 U7 Boys EmbroidMe   Landon Wiegand Robert Mullins MSA Park Orange3 Wednesday   6:00 PM
0751 U7 Girls Martin's Supermarket   Anne Wieber   Boehm Park Orange 1 Thursday   6:30 PM
0752 U7 Girls TGI Friday   Trish Scott Casey Eycleshymer\Aaron Cyrier Knollwood Purple 1 Monday    6:30 PM
0753 U7 Girls Starz Academy   Diogo Bolster Jonathan Whitmer Knollwood Fields Purple 5 Thursday   5:30 PM
0754 U7 Girls Cornerstone   Jason Brezinski Jay Holmes MSA Park Orange 4 Wednesday   6:30 PM
0801 U8 Boys Dairy Queen   James Lauer Jim Kubinski Knollwood Purple 4 Tuesday   5:30 PM
0802 U8 Boys Young Life Bright Yellow/Green Bryan Reaume Steve Sollmann Boehm Park Purple 1 Monday    5:30 PM
0803 U8 boys Gates of Granger   Jill Bauer   MSA Park Green 1 Thursday   6:30 PM
0804 U8 boys Ameriprise Financial   Charles Koczan   MSA Park Green 1 Tuesday   6:30 PM
0805 U8 boys Contemporary Images   Lori Regier Eric Schopmeyer Knollwood Fields Purple 2 Wednesday   5:30 PM
0806 U8 boys Cornerstone   Kirsten Carmichael Boehm Orange1 Wednesday   5:30 PM
0851 U8 Girls Reliable Roofing & Construction   Theo Helm Lindsay Piwowar\Mary Nagy Knollwood Fields Purple 5 Tuesday   5:30 PM
0852 U8 Girls Powell the Florist   Paul Buser Jess Hunter-Bowman Boehm Park Orange 1 Monday   5:30 PM
0853 U8 Girls Growing Kids   Brian Huber Erik Glavich Knollwood Purple 4 Wednesday   5:30 PM
0854 U8 Girls Pink Zebra   Brian Sturm Adam Johnson MSA Park Orange 4 Tuesday   5:30 PM
0855 U8 Girls Starz Academy   Elise Laatz Kara Knollwood Purple 3 Wednesday   5:30 PM
0856 U8 Girls Jubilee Builders   Devin Nuner Melissa Nuner Boehm Orange 2 Thursday   5:30 PM
1001 U10 Boys Christianson Industries   Joanna Azar Mahmoud Youness Tarkington Red 3 Monday    6:30 PM
1002 U10 Boys O-Sixty   Dave Russo Dennis Freeland\Jim Sullivan\Danny Conroy Knollwood Fields Yellow 4 Tuesday Wednesday 5:30 PM
1003 U10 Boys Pfeifer Morgan & Stesiak   Diogo Bolster Antonio Delgado Knollwood Fields Yellow 4 Monday  Thursday 6:30 PM
1004 U10 Boys EmbroidMe   Michael Bultinck   MSA Park Yellow 2 Monday  Tuesday 5:30 PM
1005 U10 Boys Ameriprise Financial   Melissa Riem   Clay Park North Friday   5:30 PM
1006 U10 Boys Contemporary Images   Jennifer Ginter   MSA Park Yellow 1 Wednesday Friday 6:30 PM
1007 U10 Boys Cornerstone   James Newman   Knollwood Yellow 1 Tuesday Thursday 5:30 PM
1008 U10 Boys Lang, Feeney & Associates, Inc     Bridget Lautaru Knollwood Yellow3/Red1 Tuesday Thursday 5:30 PM
1051 U10 Girls   Power for Living   Rick Renz Lori Lovitt MSA Park Yellow 1 Tuesday Thursday 6:30 PM
1052 U10 Girls   Ameriprise Financial   Cary Germann Matthew Anderson Knollwood Fields Yellow 2 Monday Thursday 5:30 PM
1053 U10 Girls   Powell the Florist   Justin Gill Kara Kane\Eric Gates\Jess Hunter-Bowman Boehm Park Orange 3 Tuesday Thursday 5:30 PM
1054 U10 Girls   Wells Fargo-Ed Jordanich   Jon Matthews Mikhail Kaminski\Nick Watkins MSA Park Yellow 2 Tuesday Thursday 6:30 PM
1201 U12 Boys Forte Waterproofing   Charles Koczan   MSA Park Blue 1 Tuesday Thursday 5:30 PM
1202 U12 Boys Midwest Eye Consultants   Tom Towers Brian Faust Knollwood Fields Yellow 1 Monday  Wednesday 6:30 PM
1203 U12 Boys Mosaic Salon   Chris Flagg   Knollwood Fields Yellow 1 Monday  Wednesday 5:30 PM
1204 U12 Boys Trinity School at Greenlawn   Colin Jessop  Niall Geoghegan Knollwood Fields Yellow 1 Tuesday Thursday 6:30 PM
1205 U12 Boys Unifrax   Steve Rendell Doug Pawlak\Jamie Lucas MSA Park Blue 1\Yellow2 Monday Thursday 6:30 PM
1206 U12 Boys Ameriprise Financial   Marshall Petra   MSA Park Blue 1/Red 1 Monday Thursday 5:30 PM
1251 U12 Girls   Praxpedite   Sanel Biberovic  Janee Carlile\Chad Gregory Knollwood Fields Yellow 2 Tuesday Thursday 6:30 PM
1252 U12 Girls   Culver's Restaurant Royal Blue Michael Bultinck Bill Buraczewski MSA Park Yellow 2/Blue1 Monday Wednesday 6:30 PM
1253 U12 Girls   Dennis Insurance Agency   Adolph Soens   Knollwood Yellow 3 Tuesday Thursday 6:30 PM
1254 U12 Girls   Interior Finishes, Inc.   Lori Regier   MSA Park Blue1 Tuesday Thursday 6:30 PM
1501 U15 Coed Ameriprise Financial Orange Tiger McCourt Luigi Alberganti Knollwood Fields Red 1 Monday  Wednesday 6:30 PM
1502 U15 Coed Everence   Steven Craft   MSA Park Red 1 Monday  Wednesday 5:30 PM
1503 U15 Coed Contemporary Images   Sarah Cira Melissa Gutierrez\Gabe MacFarlane MSA Park Red 1 Monday  Thursday 6:30 PM
1504 U15 Coed Cornerstone   Jeremy Roschyk Monica Erby Knollwood Fields Red 1 Tuesday Thursday 6:30 PM
BA101 U10 Boys Academy Bimbo Bakeries   Luis Cetina Pablo Rodriguez Knollwood Yellow 2 Wednesday   6:30 PM
BA102 U10 Boys Academy Garcia Professional Group, LLC   Juan C. Garcia Jay Holmes\Michael Ritho MSA Park Yellow 1 Wednesday   5:30 PM
BA103 U10 Boys Academy K Squared Painting LLC   Dan Noss   MSA Park Green 2 Tuesday   6:30 PM
BA104 U10 Boys Academy Ruoff Mortgage   Michael Grove Jeremy Reinke Knollwood Fields Yellow 3 Thursday   5:30 PM
BA801 U8 Boys Academy Ruoff Mortgage   Michael Grove Matthew Fulcher Knollwood Fields Purple 5 Thursday   6:30 PM
BA802 U8 Boys Academy VFP Fire Systems   Jeremy Reinke Ryan Hanyzewski Knollwood Fields Purple 6 Thursday   6:30 PM
BA803 U8 Boys Academy Flat Top Grill   Shannon Abercrombie Elizabeth  MSA Park Green 2 Thursday   5:30 PM
BA804 U8 Boys Academy Infinite Services LLC   Jason King James P. Sieradzki Knollwood Yellow 2 Tuesday   5:30 PM
BA805 U8 Boys Academy Jubilee Builders   Brandon Roach Kelly Ball Knollwood Purple 6 Thursday   5:30 PM
BA806 U8 Boys Academy Lang, Feeney & Associates, Inc   Luke Caldwell   MSA Park Green 2 Thursday   6:30 PM
BA807 U8 Boys Academy Ameriprise Financial   Juan Cepeda   Clay Park North Thursday   5:30 PM
BA808 U8 Boys Academy Reliable Roofing & Construction   Mitzi Morrison Carolyn\Shannon Knollwood Purple 6 Wednesday   6:30 PM
GA081 U8 Girls Academy Reliable Roofing & Construction   Erik Clapsaddle Heather Schroff Knollwood Fields Purple 6 Wednesday   5:30 PM
GA082 U8 Girls Academy Powell the Florist   Amber Williams Tim Minzey Knollwood Fields Yellow 4 Thursday   5:30 PM
GA083 U8 Girls Academy Growing Kids   Steve Spengler George Limberty MSA Park Green 2 Wednesday   6:30 PM
GA084 U8 Girls Academy Pink Zebra Lt. Blue Amy Gillin   Marshall School      
GA101 U10 Girls Academy Ameriprise Financial Orange Tiger McCourt Brandon Roach Knollwood Yellow 1 Wednesday   5:30 PM
GA102 U10 Girls Academy Terumo   Michael Bultinck Bill Buraczewski MSA Park Blue 1 Wednesday   5:30 PM
GA103 U10 Girls Academy Premier patching Fushia Chris Chew Bob Montgomery MSA Park Yellow 1 Thursday   5:30 PM
GA104 U10 Girls Academy Pink Zebra Lt. Blue Bre Hutchinson Andrew Jordan Knollwood Yellow 3 Wednesday   5:30 PM