Home
Sponsored By:   Growing Kids Learning Centers
/Registration/FamilyAccounts.asp?org=MICHIANASOCCER.ORG
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Revised 4.13.2019

Team Name Reg Title Sponsor Color Head Coach Assistant Coach Practice Site 1st Choice Field Number Practice Night Practice Night-2 Practice Time
BA1001 U10 Boys  - MSA Academy Spring 2019  Gauranteed Rate, INC Orange Michael Grove Jeremy Reinke Knollwood Fields Yellow 1 Monday Thursday 6:30
BA1002 U10 Boys  - MSA Academy Spring 2019  Bimbo Bakeries Athletci Gold Luia Cetina   Knollwood Fields Yellow 1 Monday Wednesday 6:30
BA1003 U10 Boys  - MSA Academy Spring 2019  Biggby Coffee Colonial Blue Lori Regier Eric Schopmeyer MSA Park Yellow 1 Monday Thursday 5:30
BA1004 U10 Boys  - MSA Academy Spring 2019  K Squared Painting LLC Lime Green Marshall Petras   Knollwood  Yellow 1 Monday Tuesday 6:30
1001 U10 Boys -Spring 2019 NeuroPsychiatric Hospital Neon Orange Alex Seth Ponder Marshall School Yellow 1 Monday Wednesday 6:30
1002 U10 Boys -Spring 2019 O-Sixty Scarlet Dave Russo Dennis Freeland/Peter Dickey Knollwood Fields Yellow 1 Tuesday Thursday 5:30
1003 U10 Boys -Spring 2019 Christianson Industries Vegas Gold Mike Love   MSA Park Yellow 1 Tuesday Thursday 6:30
1004 U10 Boys -Spring 2019 C&S Masonry Restoration LLC Optic yellow Jason Stabnick Manuel Koucouthakis Knollwood Fields Yellow 2 Wednesday Thursday 6:30
1005 U10 Boys -Spring 2019 Lippert Component Royal Blue Kristin Carmichael   Tarkington School Red 1 Tuesday Thursday 5:30
1006 U10 Boys -Spring 2019 Ameriprise Financial Silver James Newman   Knollwood Fields Yellow 1 Monday Wednesday 5:30
GA1001 U10 Girls  - MSA Academy Spring 2019  Joys Johns Raspberry Brian Sturm Adam Johnson MSA Park Yellow 2 Monday Thursday 5:30
GA1002 U10 Girls  - MSA Academy Spring 2019  Pepper Construction Company Lime Green Chris Chew Bob Montgomery MSA Park Yellow 1 Monday Wednesday 5:30
GA1003 U10 Girls  - MSA Academy Spring 2019  Lawn Medic Forest Green Bre Hutchinson Andrew Jordan Knollwood Yellow 2 Monday Wednesday 5:30
GA1004 U10 Girls  - MSA Academy Spring 2019  Mark Hamilton Golf Royal Blue Bryan Cline Matt Maurer MSA Park Yellow 2 Monday Wednesday 6:30
1051 U10 Girls -Spring 2019  Bosse Quality Painting Royal Blue Jeffrey Bosse Justin Gill MSA Park Yellow 1 Monday Wednesday 6:30
1052 U10 Girls -Spring 2019  Branches Salon Scarlet Rick Renz Cassidy O'Block/Nick Watkins MSA Park Yellow 2 Tuesday Thursday 6:30
1053 U10 Girls -Spring 2019  Biggby Coffee Neon Orange Mary Nagy Lindsay Piwowar Knollwood Fields Yellow 3 Tuesday Wednesday 6:30
1054 U10 Girls -Spring 2019  Pink Zebra Lt Blue Matthew Heckaman Charlotte Barkley Knollwood Fields Yellow 2 Tuesday Thursday 5:30
1055 U10 Girls -Spring 2019  Radiology, Inc Neon Green Eric Gates Jantzen   Knollwood Yellow 3 Monday Thursday 5:30
1056 U10 Girls -Spring 2019  Meridian Title Corporation Charcoal Sarah Trujillo Ardelia Neragon/Jess Hunter-Bowman Boehm Orange 3 Tuesday Thursday 5:30
BA1201 U12 Boys  - MSA Academy Spring 2019   Elia's Mediterranean Cuisine Colonial Blue Melissa Riem Lou Weber Clay North Monday Friday 5:30
BA1202 U12 Boys  - MSA Academy Spring 2019   Trinity School at Greenlawn Orange Rob Hodgetts   Knollwood Yellow 4 Monday Thursday 5:30
BA1203 U12 Boys  - MSA Academy Spring 2019   Lang, Feeney & Associates, Inc Lime Green Brandon Penzenik   MSA Park Blue 2 Monday Wednesday 5:30
BA1204 U12 Boys  - MSA Academy Spring 2019   Contemporary Images Athletic Gold Michelle Garcia Emily Gradeless MSA Park Green 1 Monday Thursday 6:30
1201 U12 Boys -Spring 2019  Home Comfort Experts Neon Green Michael Bultinck Charles Koczan/Jared Wiseman MSA Park Blue 1 Tuesday Thursday 5:30
1202 U12 Boys -Spring 2019  Cornerstone Charcoal Rachel Smith Eric Gottman Tarkington Red 2 Tuesday Thursday 5:30
1203 U12 Boys -Spring 2019  C E Lee Decorating Center Scarlet Jonathan Frushour   Marshall Field 1 Monday Wednesday 6:30
1204 U12 Boys -Spring 2019  South Bend Roofing Royal Blue Tom Towers Niall Geoghegan Knollwood Yellow 4 Monday Wednesday 6:30
1251 U12 Girls -Spring 2019    Pepper Construction Company Neon Green Chris Chew   MSA Park Yellow 2/Blue 1 Monday Thursday 6:30
1252 U12 Girls -Spring 2019    Interior Finishes, Inc. Neon Orange Lori Regier   MSA Park Blue 1 Tuesday Thursday 6:30
1253 U12 Girls -Spring 2019    Porky Pauls BBQ Vegas Gold Adolph Soens   Clay North Monday Thursday 6:30
1254 U12 Girls -Spring 2019    Powell Florist Fushia Ryan Yazel Christopher Hartz Clay North Monday Wednesday 5:30
1255 U12 Girls -Spring 2019    Culver's Restaurant Charcoal Michael Bultinck Bill Buraczewski MSA Park Blue 1 Tuesday Wednesday 6:30
1256 U12 Girls -Spring 2019    Praxpedite Royal Blue Gabe Reynolds   Knollwood Yellow 4 Wednesday Friday 6:30
BA1401 U14 Boys  - MSA Academy Spring 2019    Ameriprise Financial Lime Green Steve Rendell Qasim Asghar MSA Park Blue1 Monday Wednesday 5:30
GA1401 U14 Girls  - MSA Academy Spring 2019   Dennis Insurance Agency Lime Green Ryan Yazel Joe Rabbit/Felicia O'Brien Clay North Monday Wednesday 6:30
GA1402 U14 Girls  - MSA Academy Spring 2019   Pink Zebra Colonial Blue Luke Caldwell Chad Gregory MSA Park Red 1 Monday Thursday 6:30
1501 U15 Coed -Spring 2019    Ameriprise Financial Orange Jeremy Roschyk Monica Erby Knollwood Red 1 Monday Wednesday 6:30
1502 U15 Coed -Spring 2019    Porky Pauls BBQ Colonial Blue Doug Kolmodin Karl Jank/Gabe MacFarlane MSA Park Red 1 Monday Wednesday 6:30
1503 U15 Coed -Spring 2019    RE/MAX 1st Lime Green Michael Lacognato Sarah Cira Knollwood Red 1 Tuesday Thursday 6:30
1504 U15 Coed -Spring 2019    Cornerstone Gold Lee Blakemore   Marshall Field 1 Monday Thursday 5:30
1505 U15 Coed -Spring 2019    Rocketship Silver Steven Craft   MSA Red 1 Monday Wednesday 6:30
1506 U15 Coed -Spring 2019    Lakota Trailers Scarlet Dean Palmer   MSA Red 1 Monday Thursday 5:30
1801 U18 Coed -Spring 2019     RE/MAX 1st Teal Doug Harsch   Marshall Field 2 Monday Wednesday 5:30
1802 U18 Coed -Spring 2019     Contemporary Images Orange Jeffrey Bressler Shannon Forry Knollwood Red 1 Tuesday Thursday 5:30
1803 U18 Coed -Spring 2019     Lang, Feeney & Associates, Inc Athletic Gold Dave Russo Dennis Freeland Knollwood Red 1 Monday Wednesday 5:30
1804 U18 Coed -Spring 2019     Cornerstone Royal Blue Lee Blakemore   MSA Park   Tuesday   6:30
0501 U5 Boys  -Spring 2019 Lakota Trailers Neon Green Sarah Matzke   MSA Orange 1 Tuesday   5:30
0502 U5 Boys  -Spring 2019 Cornerstone Vegas Gold Erik Clapsaddle Brett Hummer Knollwood Purple 1 Wednesday   5:30
0503 U5 Boys  -Spring 2019 South Bend Roofing Neon Orange Tim Concannon Chuck Lamphier Knollwood Purple 2 Wednesday   5:30
0504 U5 Boys  -Spring 2019 Growing Kids Neon Blue Dan New Doug Greco Knollwood Purple 1 Thursday   5:30
0505 U5 Boys  -Spring 2019 Starz Academy Scarlet Nick Turrell   Boehm Purple 2 Monday   6:00
0506 U5 Boys  -Spring 2019 Days Corporation Optic yellow Tony Stearns Andy Zhang Knollwood Purple 2 Thursday   5:30
0507 U5 Boys  -Spring 2019 First Place Trophy Royal Blue Luke Caldwell Brian Ellis   MSA Orange 1 Thursday   5:30
0508 U5 Boys  -Spring 2019 Contemporary Images Charcoal Klaus Knuth   MSA Orange 2 Monday   5:00
0551 U5 Girls  -Spring 2019   EmbroidME Fushia Cary Balser   MSA Orange 3 Monday   5:30
0552 U5 Girls  -Spring 2019   System Clean Optic yellow Christine Healy Mary White Knollwood Purple 3 Thursday   5:30
0553 U5 Girls  -Spring 2019   Godfrey Law Offices Lt Blue Anastassia  Cassady Julia Everett Tarkington Red 1 Thursday   6:30
0554 U5 Girls  -Spring 2019   South Bend Roofing Charcoal Kevin Kowalewski   Clay South Monday   5:30
0555 U5 Girls  -Spring 2019   Starz Academy Scarlet Beth Dietz Jessica Luczynski Knollwood Purple 1 Tuesday   5:30
0556 U5 Girls  -Spring 2019   Growing Kids Neon Green JASON KING Patty Brady Knollwood Purple 1 Monday   5:30
0557 U5 Girls  -Spring 2019   Cornerstone Silver Matt Mammolenti    MSA Orange 2 Thursday   5:30
0558 U5 Girls  -Spring 2019   Lang, Feeney & Associates, Inc Gold Todd Dvorak Sarah Dvorak Knollwood Purple 4 Thursday   5:30
0601 U6 Boys  -Spring 2019   Hibshman Screw Machine Products, Inc. Navy Chad Vanderbeek   MSA Orange 2 Tuesday   5:30
0602 U6 Boys  -Spring 2019   Nemeth Properties, LLC Commercial Real Estate Consulting Scarlet Andrew Nemeth   Knollwood Purple 3 Wednesday   5:30
0603 U6 Boys  -Spring 2019   Cornerstone Silver Daniel Kedik Jennifer North Boehm Purple 1 Wednesday   6:30
0604 U6 Boys  -Spring 2019   South Bend Roofing Neon Orange Patrick Kerr   Knollwood Purple 2 Tuesday   5:30
0605 U6 Boys  -Spring 2019   Starz Academy Neon Green Jeff Luppes Seth Ponder Boehm Purple 1 Monday   5:30
0606 U6 Boys  -Spring 2019   Contemporary Images Charcoal Mike Krizman Jason Gries Knollwood Purple 5 Wednesday   6:30
0607 U6 Boys  -Spring 2019   EmbroidME Neon Blue Megan Whitaker Josh Whitaker MSA Orange 1 Thursday   6:30
0608 U6 Boys  -Spring 2019   Burns Rental Vegas Gold Kevin Kowalewski   Clay South Thursday   5:30
0651 U6 Girls  -Spring 2019    Growing Kids Optic yellow Aaron Moe   Knollwood Purple 4 Wednesday   5:30
0652 U6 Girls  -Spring 2019    Therapeutic Indulgence Scarlet Kaylon Woods Paul Buser Tarkington Red 3 Thursday   5:30
0653 U6 Girls  -Spring 2019    American's Classic Carwash Fushia Kevin Ricksgers   Knollwood Yellow 4 Wednesday   5:30
0654 U6 Girls  -Spring 2019    EmbroidME Gold Dave Russo   Knollwood Purple 1 Thursday   6:30
0701 U7 Boys  -Spring 2019   Infinite Services LLC Neon Orange Pete Shaw   Boehm Purple 1 Tuesday   6:30
0702 U7 Boys  -Spring 2019   System Clean Royal Blue Tim Concannon Andy White Knollwood   Purple 3 Tuesday   5:30
0703 U7 Boys  -Spring 2019   Matthys Farm Market Neon Green Carl Sabinas Pedro Trana Boehm Purple 2 Thursday   6:30
0704 U7 Boys  -Spring 2019   Radiology, INC Lt Blue Steve Shaw   Knollwood   Purple 5 Wednesday   5:30
0705 U7 Boys  -Spring 2019   South Bend Roofing Silver Calvin Murray   Knollwood   Purple 4 Tuesday   5:30
0706 U7 Boys  -Spring 2019   Starz Academy Forest Green Grant Osborn   Marshall Field 2 Wednesday   6:30
0707 U7 Boys  -Spring 2019   Lang, Feeney & Associates, Inc Gold Mike Campbell/AnnSchelle Carolyn Lesperance MSA Orange 2 Tuesday   6:30
0708 U7 Boys  -Spring 2019   Contemporary Images Optic yellow Steve Nebus   Clay South Wednesday   6:30
0709 U7 Boys  -Spring 2019   Burns Rental Scarlet Kate Werda   MSA Orange 3 Tuesday   5:30
0710 U7 Boys  -Spring 2019   First State Bank Charcoal Mark Rackow   Boehm Orange 1 Tuesday   5:30
0751 U7 Girls  -Spring 2019    Gauranteed Rate, INC Purple Michael Grove Jim Flynn Knollwood Fields Purple 5 Thursday   5:30
0752 U7 Girls  -Spring 2019    CFB, Inc. Gold Rachel Sparke Lara Ungethum Knollwood Fields Purple 5 Tuesday   5:30
0753 U7 Girls  -Spring 2019    Ameriprise Financial Lt Blue Andy Williams   Marshall Field 1 Wednesday   5:30
0754 U7 Girls  -Spring 2019    Gurley Leep Neon Green Chandler Cole Farai Gotora/Nathan Rose Boehm Orange 2 Thursday   6:00
0755 U7 Girls  -Spring 2019    Growing Kids Silver Jeremy Pollyea Kayla Patten MSA Park Orange 1 Wednesday   5:30
0756 U7 Girls  -Spring 2019    Midwest Eye Scarlet Brendon Hrabusa Mark and Amanda Bagwell Knollwood Fields Purple 6 Wednesday   5:30
BA81 U8 Boys  - MSA Academy Spring 2019 VFP Fire Systems Athletic Gold Jeremy Reinke Ryan Hanyzewski Knollwood Fields Purple 2 Monday Thursday 6:30
BA82 U8 Boys  - MSA Academy Spring 2019 Ameriprise Financial Silver Matt Mammolenti Elizabeth Cichowicz MSA Park Green1 Monday Thursday 5:30
BA83 U8 Boys  - MSA Academy Spring 2019 North Point Pediatric Dentistry Lime Green Amy Manriquez Shannon Forry Knollwood Purple 1 Monday Wednesday 6:30
BA84 U8 Boys  - MSA Academy Spring 2019 Nemeth Properties, LLC Commercial Real Estate Consulting Royal Blue Brandon Roach Kelly Ball Knollwood Purple 4 Monday Wednesday 5:30
0801 U8 Boys  -Spring 2019    The Blue Heron Royal Blue Tom Towers   Knollwood Yellow 2 Monday   5:30
0802 U8 Boys  -Spring 2019    Starz Academy Scarlet Scott Meyers Laura Batt  Knollwood Purple 2 Wednesday   6:30
0803 U8 Boys  -Spring 2019    Lang, Feeney & Associates, Inc Neon Green Eric Doland Ben Barnett MSA Green 2 Thursday   5:30
0804 U8 Boys  -Spring 2019    First Place Trophy Gold Rich Kujawa Seth Ponder MSA Green 1 Wednesday   5:30
GA81 U8 Girls  - MSA Academy Spring 2019  McCormick Flavor Colonial Blue Anne Wieber   Boehm Orange 1 Monday Thursday 5:30
GA82 U8 Girls  - MSA Academy Spring 2019  Starz Academy Raspberry Steve Spengler   Knollwood Fields Purple 3 Monday Wednesday 6:30
GA83 U8 Girls  - MSA Academy Spring 2019  South Bend Roofing Lime Green Amber Williams Tim Minzey Knollwood Fields Purple 6 Monday Thursday 5:30
GA84 U8 Girls  - MSA Academy Spring 2019  Jus-Rite Engineering, INC Athletic Gold Cary Bolser Joshua Diehl Knollwood Fields Purple 4 Monday Wednesday 6:30
0851 U8 Girls  -Spring 2019     First State Bank Neon Green Brady Sullivan   MSA Green 2 Wednesday   6:30
0852 U8 Girls  -Spring 2019     Martin's Supermarket Fushia Jason Brezinski   Tarkington Red 1 Wednesday   5:30
0853 U8 Girls  -Spring 2019     Shirks Piano Lt Blue Rachel Fulcher-Dawson Melissa Vervaet  Knollwood Purple 6 Tuesday   5:30
0854 U8 Girls  -Spring 2019     Meridian Title Corporation Charcoal Claire Brooks Aaron Cyrier Knollwood Yellow 1 Friday   5:30